HABERLER / DUYURULAR
İFSAK 40. Ulusal Kısa Film Ve Belgesel Yarışması'nda Ön Elemeyi Geçen Filmler Belli Oldu.
03.03.2020
İFSAK 40. Ulusal Kısa Film Ve Belgesel Yarışması'nda Ön Elemeyi Geçen Filmler Belli Oldu.
 
 

1978 yılından beri düzenlenen İFSAK Ulusal Kısa Film Ve Belgesel Yarışması 40 yıldır aralıksız düzenlenmektedir. Yapıldığı günden bugüne aralarında çok önemli sinemacıların da eserlerinin bulunduğu yarışmamız, önemli bir kısa film arşivinin oluşmasına katkı sağlamıştır. 60 yılı geride bırakan İFSAK, 40 yıldır düzenlediği kısa film yarışmaları ve bu yıl 26. sını gerçekleştireceği Kısa Film Festivali ile, fotoğrafın yanı sıra kısa filmin de gelişmesinde önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Bu yıl rekor bir katılımla 462 film değerlendirilmeye alındı. Maddi ödüllerin verilmediği yarışmamıza bu kadar katılımın sağlanması kurumumuz için gurur vericidir. Ön elemeyi gerçekleştiren jüri üyelerimiz Berna Kuleli, Murat Çetinkaya ve Sadık İncesu'dan oluşmaktaydı. Ön eleme sonucunda 15 adet kurmaca, 15 adet belgesel, 10 adet canlandırma ve 4 adet deneysel olmak üzere 44 adet film belirlendi.

Yarışmamızın tek seçiciliğini aynı zamanda İFSAK Onur Üyesi olan usta yönetmen Yeşim Ustaoğlu üstlendi. Yarışma sonuçları 25 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında yapılacak 26. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali'n de açıklanacak ve ön elemeyi geçen bütün filmler ile birlikte seyirci karşısına çıkacak.

Ön eleme Sonuçları

İFSAK 40. Ulusal Kısa Film Ve Belgesel Yarışması Sonuçları