FOTOĞRAF SEMİNERLERİ
Belgesel Fotoğraf Atölyesi: Bir Anlama-Anlatma Yönteminin ABC'si
08.11.2019 19:30 - 13.12.2019 21:30
Belgesel Fotoğraf Atölyesi: Bir Anlama-Anlatma Yönteminin ABC'si

Danışman: Altan Bal
Başlama tarihi : 08 Kasım 2019, Cuma 
Süre: 6 Hafta, 12 Saat

19:30 - 21:30


  
Belgesel Fotoğraf  insan olma hallerinden ortaya çıkan, günlük hayatın dinamikleriyle görünür halen gelen "öyküleri"  en az 10-15 fotoğrafla anlatma yöntemidir. Biçimsel olarak güçlü fotoğrafların bir öykü etrafında yan yana gelmesiyle  oluşur  ve her anlatı da olduğu gibi anlatıcısından derin izler taşır.

Atölye kapsamında öncelikle anlamaya çalışacağız. Belgesel fotoğrafın ne olduğunu, ne olmadığını tartışacağız.  Önce fotoğrafın daha sonra da  Belgesel  Fotoğrafın gramerini çalışıp, fotoğrafla basit cümleler kurmak üzerine beyin fırtınaları yapıp, ödevler çekeceğiz.


Katılımcılar atölye sonunda, İFSAK Belgesel LAB'a başvurma hakkına sahip olacaktır. Başvurular arasından seçilen öğrencliler İFSAK Belgesel Lab çatısı altında çalışmalarına devam edebileceklerdir. İFSAK Belgesel Lab'a katılabilmek için İFSAK Üyesi olmak şarttır.


Başvuru İçin: İFSAK İdari İşler
Tel: 0 212 292 42 01/ iletisim@ifsak.org.tr


Dernek Üyeleri içindir.

Atölyemizin toplam ücreti  KDV Dahil 500 TL ( dernek üyelerine ve öğrencilere KDV Dahil 400 TL.)dir. 

Kayıt yapıldıktan veya atölye başladıktan sonra yapılan iptallerde geri ödeme yapılmamaktadır. 

ALTAN BAL
1977'de İstanbul'da doğdu. Meslek hayatına görüntü yönetmeni olarak devam etmektedir.
 
Birincilikle Girdiği Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden dereceyle mezun oldu. 20 yıla yakın bir süredir profesyonel fotoğrafçılık, fotoğraf atölyeleri eğitmenliği ve son beş yıldır da görüntü yönetmenliği yapmaktadır. Belgesel fotoğraf alanında Bekar Odaları ve Kamyoncular çalışmaları defalarca sergilenmiştir. Yunus Nadi Fotoğraf Ödülü, Kodak Profesyonel Kategori Büyük Ödülü, Ankara Film Festivali deneysel kategori Kısa film Görüntü Yönetmenliği Ödülü Sahibidir. 2016 yılından beri Nikon Türkiye Fotoğraf Elçisidir.
 
Altan Bal 21 yıldır İFSAK üyesidir. Sekretaryadan başlayarak İFSAK’ın çeşitli birimlerinde görev almıştır. 10 yılı aşkın bir süredir Temel Fotoğraf Seminerlerinde, Belgesel Atölyelerde eğitmenlik yapmış, proje grupları yönetmiştir. 2017 Şubat 2018 Temmuz arası Yönetim Kurulu üyesi olarak Genel Sekreterlik Görevini yerine getirdi.
 
Instagram: altan_balÖdeme Detayları
08 Kasım 2019
500 TL / 1 Kişi