FOTOĞRAF SEMİNERLERİ
230. Dönem Temel Fotoğraf Semineri 03.07.2018 19:30 - 11.08.2018 17:00
230. Dönem Temel Fotoğraf Semineri

Başlangıç Tarihi : 03 Temmuz 2018 (Salı) / 07 Temmuz 2018  (Cumartesi)
Bitiş Tarihi : 11 Ağustos 2018 (Cumartesi)

TANITIMI:
 
Fotoğraf ve Sinema konusunda ülkemizin en köklü derneği olan İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği), 59 yılı geride bıraktı. Geçen bu süre içinde pek çok fotoğrafçı ve sinemacı yetiştiren İFSAK, bir dernek olarak amatör bir ruhla, profesyonel çalışmalarını yürütmekte.

Haziran 2018 itibarı ile 229. kez Temel Fotoğraf Semineri başlamış durumda.
İFSAK'ın bu başarıyı yakalamasının en  önemli nedeni, tüm hocaları Temel Fotoğraf Semineri'nde herhangi bir ücret almadan, gönüllü olarak çalışmasıdır.
Fotoğraf sevdalısı danışmanlarımız, daha akılda kalıcı fotoğrafların nasıl çekileceğini İFSAK ailesinin en yeni üyeleriyle paylaşmaktadırlar.
Bu şekilde gerçekleşen tecrübe aktarımı İFSAK'ın en büyük farkıdır.
Yine aynı sebeplerle İFSAK Temel Fotoğraf Semineri diğer kurumlardan, zengin eğitim programı ile hemen ayrılmakta.


 
TEMEL FOTOĞRAF SEMİNERİ DETAYLAR:
Seminer Günleri; Her dönem için katılımcıların 2 seçeneği bulunuyor. Kayıt sırasında bu 2 günden birisi seçiliyor. Her hafta 1 ders işleniyor.

• Salı akşamları 19:30 – 21:30 arası gerçekleşen Seminer derslerine katılmak, veya
• Cumartesi sabahları 11:30 – 13:30 arası gerçekleşen seminer derslerine katılmak.
 
Ders Programı; Bir seminer döneminde sırası ile aşağıdaki konular işleniyor;
• Ders 1: Fotoğraf Makinası 
• Ders 2: Fotoğraf Makinası (devam) ve Objektifler
• Ders 3: Çekim Teknikleri
• Ders 4: Işık
• Ders 5: Kompozisyon
• Ders 6: Örneklerle Fotoğraf Tarihi
 
Danışman Kadromuz için tıklayınız.
 
Uygulama Gezileri; Seminer sırasında açıklamalı olarak aktarılan konuların pratik uygulaması için bir seminer dönemi boyunca 2 eğitim gezisi gerçekleştiriliyor.
• Birinci gezi, üçüncü dersin ardından Pazar günü Sultahahmet’e yapılmakta. Bu gezi sırasında teoriden pratiğe dönüş, fotoğraf makinalarının kullanımına yönelik bilgi ve tavsiyeler günlük programın içeriğini oluşturmakta.
• İkinci gezi; beşinci dersin ardından şehirdışına, yine Pazar günü, günübirlik olarak gerçekleşmekte. Bu gezide ise katılımcıların ilerlemiş bilgi dağarcıkları ile paralel olarak kompozisyon tekniklerine ait uygulama/pratik yapılmakta.(Şehirdışı Uygulama gezisi toplam masrafı pay edilecektir)
 
Fotoğraf Değerlendirmeleri; Seminer, fotoğraf okuma ile devam etmekte. Sultanahmet ve şehirdışına yapılan 2 gezinin ardından 2 kez, deneyimli  danışman kadromuz tarafından gezi sırasında çekilen fotoğrafların okuması yapılmakta. Okuma sırasında kursiyelerin getirdiği fotoğraflar kritize edilirken neyin neden iyi olduğu, neyin, neden hatalı olduğu ve çözüm önerileri birlikte sunulmakta. Fotoğrafa başlangıç aşamasında olan katılımcılar için kaçırılmaması gereken bir deneyim.

Karanlık Oda Uygulaması; Günümüzün dijital dünyasında nostaljik tadlar arayan meraklılar için düzenlenen Karanlık Oda uygulaması da Temel Fotoğraf Seminerinin bir parçası.

Kısa bir Özet;
Temel Fotoğraf Seminerine katılan her kursiyer, 6 hafta süresince 6 ders görüyor, 2 fotoğraf gezisi yapıyor, 2 kez fotoğrafları değerlendiriliyor, Karanlık Oda derslerine katılıyor.
 
Proje; Temel Fotoğraf Semineri katılımcıları için her şey henüz başladı. Tüm eğitim prosesini, ayakları yere basan bir fotoğraf projesine dönüştürmenin zamanı geldi.
(Proje Çalışmaları'nı görmek için tıklayınız.)

Dönem sonu katılım belgesi töreni ve kokteylinin ardından tüm dönem mensupları topluca eğitim sınıflarına giriyorlar ve kendi dönemleri için özel olarak atanmış bir Proje Yöneticisi ve Yardımcısı eşliğinde, üzerine ortalama 6 ay çalışacakları fotoğraf projesinin ne olacağını öğreniyorlar. Proje Yöneticisi’nin zaman planına bağlı olarak proje ile ilgili toplantılar, fotoğraf değerlendirmeleri, fotoğraf gezileri planlanıyor. Söz konusu proje sonucunde katılımcılar için İFSAK sergi salonu devreye giriyor ve proje bir sergi ile taçlandırılıyor. Grubun kararına bağlı olarak bir kitap ve/veya fotoğraf gösterisinin hazırlanması olasılıklar arasında.
Kısaca anlatmak bile bu kadar uzun sürüyor. Bir de bu deneyimi yaşadığınızı düşünün...
  
218. Dönem Sergisi
219. Dönem Sergisi
220. Dönem Sergisi
222. Dönem Sergisi

223. Dönem Sergisi

(Salonumuzu görmek için tıklayınız.)
 
Hepinize fotoğraf ve ışık dolu günler dileriz.

İFSAK SEMİNER VE ATÖLYELER BİRİMİ
HAZİRAN 2018
        -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Temel Fotoğraf Semineri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için;
Tel: 0212-292 42 01
E-Mail: iletisim@ifsak.org.tr
Web: http://www.ifsak.org.tr
 
Temel Fotoğraf Seminerine kayıtlarımız ders başlama tarihinden yaklaşık 2 hafta öncesine kadar dolmaktadır. Kayıtların biran önce 
yapılmasını tavsiye ederiz. 


ÖDEME DURUMU
Atölyemizin toplam ücreti  450 TL. ( öğrencilere 360 TL.)dir. 
Kayıt esnasında ücretin en az %50’si nakit, kredi kartı veya banka havalesi ile tahsil edilir. İş Bankası Kredi Kartlarına 4 Taksit imkanı vardır. (vade farkı için İdari İşlere danışınız.) Atölyenin başlama tarihinden önce atölyenin tüm ücreti tahsil edilmesi gerekmektedir. 
Seminer başladıktan sonra yapılan iptallerde geri ödeme yapılmamaktadır. 

İş Bankası Galatasaray Şubesi TR
22 0006 4000 0011 0111 8719 44  nolu İFSAK İST.FOTOĞRAF VE SİNEMA AMATÖRLERİ DERNEĞİ
hesabı kullanabilir ve dekontu aşağıdaki form ile beraber iletisim@ifsak.org.tr mail  adresine gönderebilirsiniz. 


Kayıt iptalleri ve geri ödemeler ders başlama tarihinden 1 hafta öncesine kadar yapılmaktadır, sonrasında gelecek iptal istekleri dikkate alınamayacaktır.
 
seminer kayıt formu


>