Projeler
Sokak Fotoğrafçılığı Grubu.
29.01.2018 - 29.01.2018
Değerli IFSAK Üyeleri

Derneğimiz en önemli itici gücü üyelerimizin gerçekleştirdiği fotoğraf çalışmalarıdır. İFSAK çatısı altında, üretmek ve paylaşmak için bir araya gelen üyelerimizle benzeri olmayan çalışmalar gerçekleştirmeliyiz.

IFSAK Üyelerinin gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisi ekliyoruz: Sokak Fotoğrafçılığı Grubu. 

Siz değerli üyelerimizin katılımları ve ürettikleri hayat bulacak yeni grubumuzun danışmanlığını  hocamız Hakan Yaşar yapacaktır.

 Grup çalışmaları;
- Gezi kültürü,
- Temalar ile ilgili önemli fotoğrafçılar ile sohbetler,
- Fotoğraf değerlendirme toplantıları,
- İhtiyaç duyulan ekipmanlar ya da teknikler üzerine teorik bilgi paylaşımı ana başlıklarında İFSAK bünyesinde gerçekleşecektir.  
 
Sokak Fotoğrafçılığı Grubu çalışmaları kapsamında, etkili fotoğraflar çekmek  için, yurtiçi ve yurtdışı geziler düzenlenecektir.  Grup üyelerinin hedefledikleri fotoğrafları elde etmeleri için, ihtiyaç duyacakları ekip çalışması düzeni ve disiplini, samimi bir ortam içerisinde oluşturulmaya çalışılacak, elde edilen fotoğraflar ile gösteri, sergi ve kitap çalışmaları yapılacaktır.


Tüm grup çalışmaları, yıllık periyotlar ile organize edilen bir etkinlik programıyla devam edecek ve sürekliliği olacaktır. 


Sokak Fotoğrafçılığı Grubu ülkemizde benzerleri arasındaki en etkili atölye çalışmalarından birini gerçekleştirebilmek amacı ile çalışmalara başlamıştır.    

Gruba katılım ücreti yıllık 250 TL.'dir. 

29 Ocak Pazartesi günü 19:30'da İFSAK'ta yapılacak tanışma toplantısında, grup başvuru koşulları ve işleyişi  ile ilgili  tüm detaylar paylaşılacak ve İFSAK iletişim kanallarından duyurulacaktır.

İFSAK Sokak Fotoğrafçılığı Grubu