Projeler
"SEVGİNİN RİTMİ" Projesi Kapandı
Değerli İFSAK Üyeleri,
Derneğimizin Sivil Toplum Kuruluşları ile varolan ilişkilerini ilerletecek yeni bir fotoğraf projesinin bilgisini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Balıkesir Üniversitesi Bandırma İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Toplum Gönüllüleri Kulübü (BANTOG) ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeler ve ziyaretler sonrasında projeye yönelik detayları aşağıda bilgilerinize sunuyoruz;

BANTOG
Bandırma iktisadi ve idari bilimler fakültesinde Toplum Gönüllüleri Vakfı'na bağlı olarak çalışan bir kulüptür. Toplumsal barış, dayanışma, toplumdaki sorunlar ve sorunların çözümü, toplumsal duyarlılık yaratmak vb. konuları işleyen projelerle birçok engelin kalkması ve sorunların çözülmesi için çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren gençlerden oluşan bir üniversite kulübüdür.

"SEVGİNİN RİTMİ" Projesi
2010 tarihinde hayata geçmiş olan bu projenin amacı; Bandırmada yaşayan roman kökenli çocukların müzik aracılığıyla okullaşma oranında artış sağlamak idi.  BANTOG ekibi bunun için ritim atölyeleri kurdu. TOG gönüllüleri çocuklarla birlikte bu atölyelerde çalıştı.  Erdek ve Bandırma da 10 dan fazla konser verdiler. Çocuklar, konserlerle birlikte ötekileştirilen bireyler olmaktan çıkıp sahnede alkışlanan, kendine daha çok güvenen, iletişime açık bireyler haline gelmeye başladı.  Çocuklar sayesinde anne-babaları da bu etkinliklerin destekçisi oldu. BANTOG üyeleri 2012-2013 döneminde yine projelerine devam ediyor.  Bu yıl (2012-2013) projeyi daha geniş kapsamlı hale getirerek yine ses, ritim, enstrüman ve SBS alanında çalışmalarını Bandırma geneline yaymak üzere ekip; bu organizasyonu önceden Bandırma Atatürk ilköğretim okulu ortaklığıyla gerçekleştirirken çocuklardaki olumlu değişimleri fark etmeleriyle birlikte organizasyonu bağımsız bir yere taşıyarak 'Sevginin Ritmini' tutmaya devam ediyorlar.
Sevginin Ritmi Belgeseli fragmanı; 

İFSAK Proje Desteği
Devam etmekte olan "Sevginin Ritmi" projesi kapsamında bir fotoğraf proje gurubu oluşturularak hem proje sürecinin hem de bu çalışmada yer alan Roman çocukları kendi yaşam alanları içerisinde fotoğraflanarak proje sonunda sergi ya da gösteri hazırlanması hedeflenmektedir.
Fotoğraflar, Bandırma'da çekilecektir. 

Tahmini proje tamamlanma süresi, 12 aydır.

Proje yürütücüleri; Funda Yılmaz, Ömer Kuru

1.Proje Toplantı tarihi:  10 Haziran 2013
Bandırma'ya ulaşım, izinler, ziyaret sıklığı, proje kapsamı fotoğrafların teması ve benzeri konular proje yürütücüleri tarafından ilk toplantıda katılımcılar ile paylaşılacaktır.

Projeye fotoğrafları ile katılımcı olarak destek vermek isteyen üyelerimizi belirtilen toplantı tarihinde aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.
 
Fotoğraf ve sinema dolu günler dileriz.
İFSAK YÖNETİM KURULU