Söyleşiler
Lütfi Özgünaydın ile Fotoğraf ve Edebiyat Sohbetleri / konuk: Adnan Binyazar 25.04.2018 - 25.04.2018
Söyleşi Dizisi 
Lütfi Özgünaydın ile Fotoğraf ve Edebiyat Sohbetleri

EDEBİYATIN ULU ÇINARLARINDAN ADNAN BİNYAZAR İFSAK’TA 

25 Nisan Çarşamba günü “Lütfi Özgünaydın ile Fotoğraf ve Edebiyat Sohbetleri” nin bu ay ki konuğu Köy Enstitüleri’nin yetiştirdiği yazarlarımızdan Adnan Binyazar.

Şu an seksen dört yaşında olan Adnan Binyazar edebiyatımızın ulu bir çınarlarından biri. Müthiş bir birikimi var. "Ölümün Gölgesi Yok" adlı romanıyla 2005 yılında Orhan Kemal Roman Ödülü alan Binyazar; Dicle Köye Enstitüsü’nü, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü’nü bitirir. Birçok okulda öğretmenlik yaptıktan sonra Türk Tarih Kurumu'nda ve Kültür Bakanlığı’nda görev alır. Ulusal Kültür ve Çeviri dergilerinin yönetmenliğini yapar. Türk Dil Kurumu Yayın Kolu başkanlığına seçilir. İncila Özhan'la birlikte 6 ciltlik Türkçe-Dil ve Okuma Kitabı'nı hazırlar. 1961-1966 arasında çeşitli dergilerde öyküleri yayınlanır. Daha sonra eleştiriye yönelir.

25 Nisan Çarşamba günü Lütfi Özgünaydın’ın konuğu olarak İFSAK’ta sanatseverlerle bulaşacak olan Adnan Binyazar ile geçmişten günümüze değin Edebiyat ve yaşam üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştireceğiz.

Tüm sanatseverlerimiz davetlidir.

Tarih: 25 Nisan 2018 Çarşamba, 19:30
İFSAK Nurettin Erkılıç Gösteri Salonu