Gösteriler
Fotoğraf Gösterisi "Peru" 05.12.2017 - 05.12.2017

Fotoğraf Gösterisi
"Peru"
Mevlüt Maşalacı

05 Aralık 2017, Salı, 19:30
İFSAK Nurettin Erkılıç Gösteri Salonu

Güney Amerika yolculumuzu üç arkadaş konuşup duruyorduk. En son konuşmamızı  Beyoğlu’nda yaparken ani karar verip Taksim’deki acentadan bize uygun bir tarih olan Ocak 2017 gidişli yirmibeş günü içine alan biletimiz cebimizde acentadan  çıkmıştık.

 

Artık geriye  Peru’nun başkenti Lima’yı merkez olarak olarak yapıp gezimize başladık.Yüzölçümü olarak 1 285 000 Km. Kare nüfus 23 milyon.Bir kaç gün sonra Lima’dan güneye doğru  otobüslerle programımıza aldığımız şehirlerde konaklayarak fotoğraf amaçlı gezimize devam ettik.Tabi  programımızda  eski başkent Cusco ve yakınındaki  tarihi şehirler  vardı.

 Lima’dan güneye inmişimizin sonucunda  Bolivya’ya  otobüsle kara sınırından girdik.Bolivya’nın  gezilecek şehir ve mekanları gezdikten sonra La Paz’dan uçakla Ekvator’un başkenti  Quito’ya giderek Peru , Bolivya ve ekvator çizgisini güneyimizde bırakmıştık.

Quito’dan otobüsle çıktımız yolculukla hedefimiz ilk ve son durağımız Lima’ydı.Lima’dan , İstanbul  yolculuğumuz  Madrid  aktarmalı olarak  sadece uçak yolculuğumuz aktarma hariç yaklaşık 18 saatti.

Yolculuk esnasında gezdiğimiz ülkelerde gerçekten çok güzel insanları geride bırakmanın hüznünü yaşarken ülkeme de varmanın heyacanını yaşıyordum.

 Mevlut Maşalacı

1955 İstanbul doğumlu olup fotoğrafla uzun zamandır ilgilenmektedir.Fotoğraf amaçlı Türkiye’yinin bir çok yerini gezmiştir.Ayrıca yurtdışında altmış civarında ülkeyi fotoğraf amaçlı gezmiştir.

Fotoğrafları yurtiçi ve yurtdışında çeşitli dergilerde yayımlanmıştır. Yurtiçinde açtığı sergilerle ilgili tv röportajları vardır.