Projeler
Dünya Barış Günü ve İnsan Hakları Günü 02.08.2012 - 02.10.2014
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve sonrası tarihlerde İFSAK üyeleri ile birlikte gerçekleştirmeyi planladığımız çalışmaların ana yapısı aşağıdaki gibidir:

1. İnsan Hakları Fotoğraf Gösterisi
10 Aralık 2012 tarihinde ve sonrasında gerçekleştirilecek İnsan Hakları temalı bir Fotoğraf Gösterisi hazırlanacaktır.

Öncelikle Ekim 2012 ayının ortasında, sizlere daha sonra bildirilecek tarihte İnsan hakları teması üzerine kavramsal ve tarihsel yapıyı projede yer almak isteyen fotoğrafçı arkadaşlarımızla paylaşacak önemli bir ismi ve yine İnsan Hakları temasının görüntülemesi kavramını sizlerle paylaşacak görüntü dünyasından önemli bir ismi toplantıya çağıracağız. Bu toplantı sonrasında ise gönderilecek fotoğraflar konusunda sizlerin daha da aydınlanacağını düşünmekteyiz.


Gösterideki fotoğrafların seçimi Özcan Yurdalan ve Tanju Akleman tarafından yapılacaktır.
Sonuç:

İFSAK - Dünya Barış Günü Etkinlikleri
21 Eylül 2013 Cumartesi, 16:00-18:00
 
Eskiden Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ve Varşova Paktı üyesi ülkeler barış içinde bir dünya mücadelesi görevini hatırlatmak amacıyla Hitler faşizminin 1939 yılında Polonya'yı işgal ederek ikinci dünya savaşını başlattığı tarih olan 1 Eylül'ü "Dünya Barış Günü" olarak ilan etmiştir. Halen birçok ülkede 1 Eylül, Dünya Barış Günü olarak kutlanmaya devam edilmektedir.
Ancak Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin ve Varşova Paktı'nın dağılmasından sonra Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından, 2001 yılında 21 Eylül Barış Günü olarak kabul edilmiştir. Birleşmiş Milletler, Barış Günü'nde, dünya çapında çatışmaların önlenmesi ve barışın tesisi yolunda bilinçlenmeyi amaçlıyor. Her 21 Eylül de, Birleşmiş Milletler Merkezi'ndeki "Barış Çanı" çalınıyor. Savaşlardaki insani kıyımın anısına Japonya tarafından yaptırılan bu çan, dünyanın tüm kıtalarından çocukların bağışladıkları bozuk paralarla üretildi. Çanın üzerine, "Çok Yaşa Mutlak Barış" yazısı kazındı. Birleşmiş Milletler tarafından da Dünya Barış Günü 21 Eylül'de resmi olarak kutlanmaktadır.

Etkinlikler:
1. İFSAK -"Nükleere Karşı Protesto" Gösterisi
Gösteri, Nükleer yapılanmanın Dünya üzerindeki etkisi üzerinedir. Atom bombalarının ve Nükleer santrallarda oluşan kötü sonuçların fotoğrafları gösteride kullanılmıştır.
Proje Yürütücüleri: Burak ŞENBAK, Serkan TURAÇ, Tanju AKLEMAN

Projeye fotoğrafları ile destek veren İFSAK Üyeleri: Ahmet ÇAĞLAR, Barış YAŞBALA, Burak ŞENBAK, Engin Şükrü EROĞLU, Erdinç AKSU, Esin KOÇ, Özge GÜNERİ, Özkan SAMİOĞLU, Sakine YILDIRAN, Sebahattin ÖZVEREN, Serkan TURAÇ, Tufan KARTAL, Tülin DİZDAROĞLU, Ufuk AKARI, Uğur Ferhat BALOĞLU

2. Tanju AKLEMAN - "Sisli Bir Eylül Gecesi" Gösterisi
Bu gösteri 12 Eylül'ün 25. Yılı nedeniyle hazırlanmıştır.
12 Eylül 1980 öncesi ve sonrası. Yitik bir kuşak. O yitik kuşağın, üç adet çocuk şarkısı ve Sadun AKSÜT'ün "Sisli Bir Eylül Gecesi" isimli parçası eşliğinde fotoğraflarla yorumlanması. Müzik parçaları ve görüntüler. Hep müziği kesen bir kampana ve sonrasında bir ressamın eli. El kırmızıya boyar tuali. Sonra yine müzik. Sonra yine kampana. Sonra yine ressamın eli ve hep kırmızı. 
Müzikler:  1. "Daha Dün Annemizin"
2. "Sisli Bir Eylül Gecesi" Sadun AKSÜT
3. "Kırlara Doğru"
4. "Bir Dünya Bırakın Biz Çocuklar"

3. İFSAK - "Silah Ticareti ve Savaşlar" Gösterisi 
Gösteride, Silah Ticaretinin dünyadaki savaşları, çatışmaları yönlendirmesi ele alınmaktadır. 
Projeyi Hazırlayan: Esin KOÇ
Uluslararası Af Örgütüne ve gösteriye fotoğraflarıyla destek veren Coşkun ARAL'a teşekkür ederiz.
Projeye fotoğrafları ile destek veren İFSAK Üyeleri: Alparslan BERBER, Emine ÜLKERİM, Erdinç AKSU, Esin KOÇ, Fatih BALKAN, Gülizar AKTAŞ, Gürol UYSAL, Hakan GÖKBAYRAK, İbrahim AYŞIL, İsmail VATANSEVER, Kumral KEPKEP, Levent AKÇASU, Mehmet Burak ZÜLFİKAR, Murat COŞKUNÇAY, Rıdvan TÜRKER, Sakine YILDIRAN, Serpil ARDA, Sultan GÜNER, Tolga BÜYÜKADA, Ülger ERDAL