Sinema
38. İFSAK Kısa Film Yarışması Öneleme Sonuçları Gösterimleri ve Ödül Töreni
02.06.2018 - 02.06.2018
38. İFSAK Kısa Film Yarışması Öneleme Sonuçları Gösterimleri ve Ödül Töreni

02 Haziran Cumartesi günü 38. İFSAK Kısa Film Yarışması kapsamında ön elemeyi geçen filmler İFSAK'ta sinemaseverlerle buluşuyor olacak.
1978 yılında başlayan Türkiye'nin en eski kısa film yarışması olan İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması başladığı günden bugüne ulusal düzeyde düzenlenmekte ve ülkemizdeki birçok kısa film etkinliğine örnek teşkil etmektedir. 

İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması, bugüne kadar Türk Sinemasının çok değerli yönetmenleri eserleri ile yarışmamızda yer almıştır. Çoğu dünya çapında önemli eserler vermiş, önemli sinemacıların ilk eserlerine gösterim olanağı sunmakla birlikte, o yıllardan bugüne arşivlenen filmler sayesinde ülkemizin en kapsamlı kısa film arşivinin oluşmasına da katkı sağlamıştır. 

38. İFSAK Kısa Film Yarışması'na bu yıl 117 film katıldı. Ön elemeyi Ali DALGIÇ, Mustafa NAYMANLAR ve Orhan Burak ACAR'dan oluşan Jüri Üyelerimiz Tek seçiciliğini ise oyuncu Ruhi SARI gerçekleşitirdi.
​Dört yıldan bu yana verilen Sinema Emek Ödülü'nüyse bu yıl senarist Hüseyin Kuzu layık görüldü.
Yine gelenek bozulmayarak, 38. İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması'nın kazanan filmleri 02 Haziran Cumartesi günü saat 18:00'da yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak.