İstanbul Fotoğraf Günleri
23. İstanbul Fotoğraf Günleri
KapandıİFSAK 23. İSTANBUL FOTOĞRAF GÜNLERİ

 

 “İFSAK Üyeleri, İçe Yolculuk” temalı 23. Fotoğraf Günlerinde, 1 Kasım 2012 Perşembe günü saat 19:00 da Cumhuriyet Sanat Galerisi Salonlarındaki sergi açılışlarıyla siz fotoğraf severlerle kucaklaşmaktan mutluluk duyacaktır. 
 
Cumhuriyet Sanat Galerisi Salonları “Yedi Renk”, “Liselerle Çalışma” ve “Deneysel” temalarıyla 18 salonda sergi alırken, “Orkestra” temalı çalışma proje ekibinin çektiği fotoğraflardan oluşan ön sergisi ile tümüyle üyelerinin oluşturduğu sergileri ile beğenize çıkacağımız 23. Fotoğraf Günleri etkinliğimizde Kasım ayı müddetince AKSANAT ve İFSAK salonlarında yapılacak söyleşiler ve gösterilerle sizlere fotoğraf dolu bir ay yaşatacağmızı umut ediyoruz. 
 
Hepinizi, 23. Fotoğraf Günleri sergi ve etkinliklerinde aramızda görmek isteriz.

 

Tema: “İFSAK ÜYELERİ, İÇE YOLCULUK”
 
Yılların verdiği birikim ve deneyim ile İFSAK Yönetim Kurulu tarafından tasarlanan ve İFSAK üyelerine duyurularak proje haline getirilen DENEYSEL, YEDİ RENK, KAVRAMSAL, BELGESEL ve ORKESTRA temalı çalışmalar 23. İstanbul Fotoğraf Günleri programının temelini oluşturmaktadır.

DENEYSEL projesi ile sürrealist fotoğraflar yaratılmakta, YEDİ RENK projesinde renklerin anlamları Siyah/Beyaz fotoğraflar ile aktartılmaya çalışılmakta, Ufuk Duygun'un "Sahibini Arayan Anılar" çalışmasıyla geçmişten günümüze akan anılar sergilenmekte, BELGESEL projesinde yolculuklar anlatılmaya ve ORKESTRA projesinde ise bir sanat başka bir sanat ile belgelendirilmeye çalışılmaktadır. 

 

Program için tıklayınız.

 

Yedi Renk Proje Grubu Fotoğraf Sergisi

 

Sergi Açılış Tarihi:   1.Kasım 2012
Sergi Mekanı: Cumhuriyet Sergi Salonu

Sergi Açılış Saatı:  19:00

 

İnsanlık tarihinde iki renk ön plana çıkar. Bir beyaz, bir de siyah. Biri göz kamaştırırken diğeri  göstermez. Geri kalanlar, bir ışık yanılsaması olsa da siyah ve beyaz çerçeveler sayesinde anlatılabilir. 50’ye yakın İFSAK üyesi insanlık denilen renk cümbüşünü, renklerin baş döndürücü girdabına dalmadan anlatmak için kolları sıvadı.

Türkiye’nin en yetenekli objektifleri, 500 kareden düşünceyi, bağlılığı, verimliliği, erotizmi ve daha pek çok insanlık halini çıkardı. Proje küratörleri, Burak Barutçu ve Burak Şenbak’ın proje gurubu ile birlikte geçirdikleri altı ayın sonucunda İFSAK 23. İstanbul Fotoğraf Günleri kapsamında düzenlenecek karma fotoğraf sergisi çıktı.

1-30 Kasım 2012 tarihleri arasında Cumhuriyet Sanat Galerisi Salonları’nda gezilebilecek serginin açılışı 1 Kasım günü saat 19.00’da yapılacak.

7 RENK’I sembolize eden insanlık hallerinin iki renkte anlatıldığı, düzenlemesiyle de ziyaretçilerini şaşırtacak bu görsel şöleni kaçırmayın.


Proje Küratörleri
Burak Barutçu, Burak Şenbak

Proje Katılımcıları:
Ahmet Borak, Ahmet Çağlar, Arif Şener, Ayşegül Öztürk, Ayşegül Çelik Soysal, Birgül Koç, Çiğdem Kendir, Dilara Başkurt, Esin Gülinan, Gülhan Kurtcebe, Gül Yılmazcan, Gürol Uysal, Hülya Şamer,
Koray Akten, Özden Yağdıran, Özlem Aksın, Özlem Tunçay, Seval Genç, Seyhan Babal, Sıddık Çinko, Tanyel Zubarıoğlu, Yaren Akkuş, Yasemin Yıldırım, Yavuz Yaman, Yusuf Ak, Yusuf Biton, Zeynep Güçlüten.


Deneysel Proje Grubu Fotoğraf Projesi

 

Sergi Açılış Tarihi:   1.Kasım 2012
Sergi Mekanı: Cumhuriyet Sergi Salonu

Sergi Açılış Saatı:  19:00

 

Fotoğrafta “gerçeklik” kavramının sorgulandığı ve “kime göre?”, “nereye kadar?” sorularının cevabının henüz bulunmadığı bir zaman diliminde başladı projemiz.

Proje kapsamında fotoğrafın herkes tarafından algılanabilecek tek boyutlu, tek yönlü çizgisinin dışına çıkılarak farklı algı ve beğenilere ulaşmak ana amaç oldu.

 

Farklı algıların getireceği farklı görsel tadların, izleyicinin zihinsel yolculuğuna keyif katması en büyük beklentimiz.
Bu cesur projeye İFSAK kapılarını açtığı gün katılma kararı alan fotoğrafçılar, proje küratörleri ile birlikte sizlere 23. Fotoğraf Günleri’nde “Deneysel Fotoğraf Projesi” sergisi ile merhaba diyecekler.

 

Proje Küratörleri:  
Burak Şenbak, Hakan Yaşar, Serkan Turaç.

Proje Katılımcıları:   
Ahmet Kemal Akıncı, Burak Şenbak, Esin Gülinan, Fatma Sarp, Gürol Uysal, Hakan Yaşar, Kayhan Güç, Kemal Kestelli, Kumral Kepkep, Murat Sertan Sağmanlı, Onur Serin, Serkan Turaç.

 


Liselerle Fotoğraf Çalışması

 

Sergi Açılış Tarihi:   1.Kasım 2012
Sergi Mekanı: Cumhuriyet Sergi Salonu

Sergi Açılış Saatı:  19:00

 

Yeryüzünde milyarlarca insan… Benzerliklerini coğrafyalarına, cinsiyetlerine, dinlerine, milliyetlerine, yaşlarına, kültürlerine göre kolayca sınıflandırabildiğimiz ama aslında hepsi kendi rutini içinde tamamen farklı yaşamlar… Belki bir gün birisini bir kalem anlatır, hikaye olur; bir gün diğerini bir kamera çeker, film olur.  Biz de Ayşe Ege Kız Teknik ve Meslek Lisesi olarak, bu işe niçin çevremizden başlamayalım, diyerek soyunduk. Böylece kendimizi ortak şekilde ifade ettiğimiz yöntemi, yani fotoğraf dilini kullanarak, birkaç kareye bir yaşamı sığdırmaya çalıştık. Az lafla çok şey anlatma cüreti gösterdik – ve sanırız işin zoru da bu oldu. İşin güzel yanıysa, teker teker çizmeye çalıştığımız portreler buluştuğunda farklı bir vücut oluşturdu. 

Proje Küratörleri:  
Kadri Erdem, Murat Coşkunçay, Hüray Kazan

 

Proje Katılımcıları:   
Aslı Akkuş: Dilan Nergis Akkaya. Lise son sınıf öğrencisi. Hukuk okumak istiyor. Gezmeyi, alışveriş yapmayı ve hayal kurmayı çok sever. 
Gözde Gör: Gizem Gör. Üniversitede moda tasarımı okuyor. Bir gün ünlü bir modacı olmayı hedefliyor.
Gülcan Kaytak: Emine Mert. Hayatını Fenerbahçe'ye adamış. Takımının hem iyi hem kötü gününde ona destek oluyor ve takımı ile kendini iyi hissediyor.
Pınar Bayram: Habibe İnal. Ev Hanımı. Yaz aylarında köyüne gider. Meyve ve sebze yetiştirmeyi sever.
Vasfiye Ercin Karaer: Seren Seferoğlu. Liseye yeni geçti. Arkadaşlarıyla vakit geçirmekten ve evde yalnız kalmaktan hoşlanıyor. En büyük hayali, dünya seyahati gerçekleştirmek.
Betül Yeşilırmak: Buse Durmaz. 17 yaşında ve modayla yakından ilgileniyor. İleride tıp okumayı planlıyor.Orkestra Proje Grubu Fotoğraf Sergisi

 

Sergi Açılış Tarihi:   1.Kasım 2012
Sergi Mekanı: Cumhuriyet Sergi Salonu

Sergi Açılış Saatı:  19:00

 

Bu çalışma, İFSAK’ın oluşturduğu Orkestra isimli proje grubunun hazırladığı bir sergi ve gösteridir. Çalışmanın ana sergisi ise Nisan ya da Mayıs aylarında açılacaktır ve çalışmaya İncesaz Grubu tarafından da destek verilmektedir.

Projenin ana teması Anadolu müziğinin özellikle 1970’li yıllarda farklı noktalara çekilmesi ve kirlenmesiyle birlikte Türkiye müziğinde üretim yapan besteci, yorumcu ve müzik gruplarının çoğunun bu akıma ayak uydurması üzerinedir.

Birçok müzisyenin ise bu kirlenmenin karşısında durarak Anadolu’daki müziği bir yerlere taşımak adına çalışmalara imza atmak üzere yaşamlarını sürdürmeleri de göz önünde bulundurulmaktadır. Projenin bu ilk çalışmalarında özellikle müziğin özünü oluşturan müzik aletlerinin yapımlarının, müzik gruplarının farklı yerlerde verdikleri konserlerin ve sokak çalgıcılarının fotoğrafları ile birlikte kurgusal bazı fotoğraflar yer almaktadır.

Projenin ana temasını aşağıdaki, Prof Dr. Can ETİLİ’nin yazdığı “Müzikte Kirlenme” yazısının ilk iki paragrafı güzel özetlemektedir.

“Bir toplumun sosyal yapısında meydana gelen erozyonun müziğe yansıması, müzikte kirlenme olarak tanımlanabilir. Yapılan bu tanıma göre, müzikte kirlenmenin sosyal kirlenme ile başladığını söylemek mümkündür. Çünkü toplumun aile yapısında, eğitim kurumlarında, hukuk anlayışında, dilini kullanmasında, manevi değerlerinde, düşünce yapısında, örf-adet ve geleneklerine bakış açısında meydana gelen yozlaşmalar zincirinin bir halkasını da sanat anlayışındaki çözülme oluşturmaktadır.

Sanatın önemli bir dalı olan müzikte kirlenme ise, sosyal alanda kirlenme, basında kirlenme ve teknik alanda kirlenme olmak üzere üç bölüme ayrılarak incelenebilir. Buna göre, müzikte kirlenmenin teknik unsurlarını ise, melodik dokuda, ritmik yapıda, söz unsurunda ve icra şekillerinde irdelemek gerekmektedir. Türkiye'de yayınlanmakta olan müzik türleri incelendiğinde, Türk müziğinde kirlenmenin büyük boyutlarda olduğu görülmektedir”

Gösteri ve sergi fotoğrafları ile birlikte Prof. Dr. Can ETİLİ’nin kaleme aldığı “Müzikte Kirlenme” yazısından çeşitli paragraflar sizlerle paylaşılmaktadır.

 

Proje Yürütücüsü: Tanju AKLEMAN
Proje Yürütücü Asistanı: Ayşegül ÖZTÜRK

Proje Katılımcıları: Arzu ARBAK, Dilek AVCI, Halil BAŞOĞLU, Alparslan BERBER, Zeliha ÇENGERME, Cahit EKİNER, Kaan HANCI, Hakan İLBAN, Salih Zeki İLBAN, Kıymet İLDENİZ, Kumral KEPKEP, Esin KOÇ, Lüset MAÇORO, Öner MANGUT, Haluk ÖCAL, Özkan SAMİOĞLU, Aslı SÖNMEZ, Evşen SÜLEYMANOĞLU, Gökhan US, Emine ÜLKERİM, Serpil Gündüz YAKUT, Can YAYIMLAR, Funda YILMAZ


 

Bulantis Fotoğraf Sergisi

 

Sergi Açılış Tarihi:   1.Kasım 2012
Sergi Mekanı: Cumhuriyet Sergi Salonu

Sergi Açılış Saatı:  19:00

 

Işık yazıyı aydınlatır biz yazıyı okuruz.
Yazı ışıksa fotoğrafları görürüz.
Fotoğrafların içinde ışığı okuruz.
On fotoğrafçının çabası bu inceliğe işaret ediyor.
Biz İstanbul’u seyrediyoruz.
‘İçindekiler içinde’
Ömer Orhun

İFSAK Fotoğraf Atölyelerinde başlayan tanışmalarını daha sonra da devam ettiren 10 fotoğrafçı arkadaşın 2 yılı aşkın bir sürede ortaklaşa emek verdikleri "BULANTİS"  projesinin kuratörlüğünü Ömer Orhun yapmakta.

 

Her gün baktığımız, önünden geçip gittiğimiz, içinde yaşadığımız İstanbul'da saklı duran simgelerdeki İstanbul'u arayarak ve fotoğraflayarak, birbirinden farklı karelerle İstanbul yeniden oluşturuluyor.

 

Dünyada pek örneği bulunmayan bir fikirden yola çıkılarak projelendirilen bu özgün sergideki fotoğraflar Ateş Özkan, Bedri Fırat Koçak, Evren Hamşioğlu, Kazım Yılmaz, Meriç Dedeoğlu, Nezihi Gözen, Özge Torun, Tayfur Düzağaç, Tuğba Kıral Özkan ve Uğur Düztaban’a ait.

 

Fotoğrafı farklı yorumlayan, bakıp da görebilmeyi pekiştiren "BULANTİS" sergisi 1 Kasım - 30 Kasım 2012 tarihleri arasında Taksim Meydanı Cumhuriyet Sanat Galerisinde fotoğrafseverlerle buluşacak.

ÖMER ORHUN: 1960 yılında İstanbul'da doğdu. 1978-1982 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Ana Sanat Dalı'nda Lisans, 1999-2001 yılları arasında Y.T.Ü Müzecilik Ana Bilim Dalı'nda Yüksek Lisans eğitimi aldı. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde öğretim görevlisidir.


Belgesel Proje Grubu Fotoğraf Sergisi

Yol  ve Yolculuk

 

Sergi Açılış Tarihi:   02 Kasım 2012
Sergi Mekanı:   Taksim Sanat Galerisi
Sergi Açılış Saati:  19:00


Geçmişten günümüze bir diyardan öbürüne yapılan her yolculuk kendi koşulları, kendi gerçekleri ile kendine has bir hikayeye sahip olmuştur. Bizler bu hikâyeleri bir belgesel düzeninde siyahtan beyaza değişen renk cümbüşü içinde sizlere iletmek için bu çalışmayı gerçekleştirdik. Bu gün çektiklerimiz içinde yaşanmış yolculuk halleri, yıllar sonra belki de gerçek hikâyeler arasında anlatılacak birer unsur olarak kalacak. 
Yayan kat edilen yollardan, binek hayvanlarının çektiği yüklere, demiryollarının nostaljik seyahatlerinden, otogarlardaki hüzünlü vedalara, şehir içi karmaşasında balık istifi yolculuklardan, hava alanlarındaki hızlı ayrılıklara her türden yolculuk karelerini sizlere bu belgesel çalışmayla sunmak istedik.

Proje Küratörleri:  
İsmi Durmuş, Atabey Pusat

Proje Katılımcıları: 
Agop Ezgilioğlu, Ahmet Ekmen, Alparslan Berber, Anıl Tamer Yılmaz, Asiye Kurnaz, Atabey Pusat, Ayşe Kaptan, Cahit Ekiner, Çiğdem Kendir, Edibe Özkardeşkaya, Ercüment Arı, Erdal Kara, Erdinç Aksu, Fatih Balkan, Feyza Yükseler, Gökhan Us, Güler Kara, Gülsüm Karagül, Gülüzar Yıldırım, Gürol Uysal, Hakan Gökbayrak, Hakan Yayla, Haldun Cincioğlu, Hale Özdemir, Haluk Ocal, Hilmi Atlas, Hülya Şamer, İsmi Durmuş, Kayhan Güç, Levent Akçasu, Mehmet Burak Zülfikar, Mehmet Nejat Olcay, Mesut Çilingir, Mine Erdem, N.Yilmaz Celikci, Nedime Cangökçe, Nurçehre Elver, Nurgül Yılmazkaya, Orhan Eski, Ozan Günay, Özlem Aksın, Öznur Eryüz, Pınar Şener Köse, Rafet Polat, Saadettin Salman, Sakine Yıldıran, Salih Zeki İlban, Serkan Seymenoğlu, Serpil Arda, Serpil Gündüz Yakut, Sevilay Eş Şengül, Sibel Yıldıran, Songül Ümit Koşar, Tuğba Tarakçı, Tülay Kurnaz, Ünal Mecit, Yusuf Biton, Yusuf Gürbüz, Zerrin Tuncer, Zeynep Özdemir.


 

Zincirleme Fotoğraf Sergisi

 

Yer    : İFSAK Lokal ve İbrahim Zaman Sergi salonu

Tarih  : 3- 30 Kasım 2012
Açılış   : 3 Kasım 2012 Cumartesi Saat: 14.00

 

Bir fotoğraftan nasıl etkilenir insan? Kendi birikimi, kendi düşünceleri doğrultusunda bir fotoğraf onu nerelere kadar götürebilir?
O insan bir fotoğrafçı ise, bir fotoğrafı kendi deneyimleri doğrultusunda nasıl algılar, o fotoğraftan etkilenerek nasıl yeni bir fotoğraf yaratır?
Zincirleme çalışmaları bu algılamanın ard arda gelmesiyle oluşturulmuştur.
Bu dördüncüsü…

Zincirleme sergisinin ilk fotoğrafı Sn. Özcan Yurdalan’a ait. Bu ilk fotoğrafla başlayan altı ayrı zincirde algılamalarını yepyeni fotoğraflara dönüştüren, her zincirde 10 olmak üzere toplamda 60 farklı fotoğrafçının eserleri var. 
Algılamaların algılamaları… 10’ar fotoğraftan oluşmuş altı ayrı görsel hikaye.

 

Proje Koordinatörü:
Serdar Ercan

Fotoğrafçılar;
Alper Uslu, Arife Özgül, Arif Tanju Korkmaz, Aslı Başkaracaoğlu, Ayşe Songül Yargıcı, Ayşegül Çelik Soysal, Başak Topal, Borahan Tümer, Burak Barutçu, Cemal Daş, Çetin Kaya, Demet Koçak, Ebru Özmeral, Erkan Kalenderli, Evrim Yetişmiş, Fatih Kısa, Fazlı Öztürk, Feyza Berker, Filiz Demirdağlı Karabol, Gönül Bikim, Gönül Dangaç, H.Şenay Balioğlu, Hakan Yaşar, Hüseyin Öner, Irmak Buket Gönül, İbrahim Erden, İsmet Örs, İsmi Durmuş, Kemal Kestelli, Kenan Taşpınar, Mehmet Naci Demirkol, Mehmet Özerk Çakır, Mehtap Canver Ercan, Mine Aktaş Toprak, Murat Timur Emre, Mustafa Tarık Canbay, Nejat Gündüç, Nergis Güler, Neşe Tüzün, Onur Serin, Önder Yıldız, Özge Fidanoğlu, Pakize Yıldız, Sema Kösoğlu Karlıova, Serkan Turaç, Sinan İnan, Sultan Aslan, Sultan Torbacıoğlu, Şehnaz Şenoğlu, Tanju Akleman, Tanju Ateş, Tayfur Düzağaç,Tufan Kartal, Tuğba Tarakçı, Tülay Günay, Yasin Akgül, Yeliz Yanık Erinçkan, Yusuf Ak, Yusuf Biton, Yücel Nadir


 

 

Sahibini Arayan Anılar

Fotoğraf Sergisi - Ufuk Duygun

 

Yer    : İFSAK Alt Kat Seri SAlonu

Tarih  : 3 - 30 Kasım 2012
Açılış   : 3 Kasım 2012 Cumartesi Saat: 17.00

 

"Ne zaman eski eşya veya bit pazarlarına uğrasam, içinde film olan kompak makineler buluyorum. Kaybolmuş, unutulmuş veya terkedilmiş bu makinelerin bit pazarına hangi yolculuklarla geldiği, kaç kez el değiştirdiği meçhul.
Heyecanımı belli etmeden ve kapağını açmadan biraz pazarlıkla pazarcıdan satın alıyor ve içindeki filmleri karanlık bir ortamda çıkarıyorum. Yine heyecanla banyo edilmesi için laboratuara teslim ediyorum. 

Bir buçuk saat sonra, heyecanım katlanarak teslim alıyorum banyo edilmiş filmleri.    Yine aynı heyecanla ofisimde taramaya başlıyorum.   
Kimileri bomboş çıkıyor kimileri ise sahiplerini arayan görüntülerle beliriyor bilgisayarımda. 
 
İlk ben görüyorum bu görüntüleri. Sahiplerinin bile haberi yok. Anılarını buluyorum bu makinelerin içinde ve eğer ilgilenmezsem sonsuza dek yok olacak anılar.
 
Keşke sahiplerini bulabilsem. Ama ne mümkün? Amsterdam’da, Viyana’da kullanıldıktan sonra kimbilir hangi yollarla geldiği Sultanbeyli bit pazarında beni bulmuş makineler. "


13. Fotoğrafınla Gel Etkinliği
 
Fotoğraf günleri kapsamında gerçekleştireceğimiz  "FOTOĞRAFINLA GEL" sergimiz bu yıl 13. kez tekrarlanacak.

İFSAK'lılar, sevgiyle seçtikleri, özenle hazırladıkları kendi fotoğraflarından bir tanesini 24.11.2012 Cumartesi günü saat 13:00 den itibaren derneğimize getirmeye ve fotoğraf numaralarını almaya başlayabilirler.

Alt kat sergi salonumuzda saat 14:00 den itibaren fotoğraflar sergilenmeye başlayacak ve 14:30 da sohbetimizi daha da canlandıracak kokteyl başlayacaktır. Fotoğraf kabulü saat 15:30 da sonlandırılacak ve sergiye alınan tüm fotoğraflar için kura çekimi başlatılacaktır.

Bu aktivite sonunda her katılımcı başka bir katılımcının fotoğrafını ve belki de yeni bir dostu  kazanmış olarak günü yaşamış olacaktır.

Bu etkinliğimizde fotoğraflara herhangi bir boyut , şekil veya format sınırlaması getirmiyoruz.
Tek dileğimiz birlikte olmak.


Yer: İFSAK Alt Kat Sergi Salonu
Tarih: 24 Kasım 2012 Cumartesi, 13:00


17.FOTOMARATON

 

AMAÇ: 17. FOTOMARATON, belirlenmiş üç konunun İstanbul’ da aşağıda belirtilen zaman dilimi içerisinde fotograflanmasıdır.  

 

KONU: Yarışmacılara başlangıç anında İstanbul ile ilgili 3 ayrı konu bildirilecek ve katılımcılardan 3 ayrı konuda fotoğraf çekmeleri istenecektir.

KATILIM:  23 – 24 KASIM 2012 tarihleri arasında İFSAK dernek merkezinde, her yarışmacı, yarışma öncesinde makinesi ve hafıza kartıyla kayıt yaptırmak zorundadır. Daha sonra yarışmacılar belirlenen alanda, iki gün boyunca çekim yaparlar. Her yarışmacının ilk 200 karesi yarışma için geçerlidir. Ve yarışmacılar çektikleri fotograflar içinden her konu için 1’er adet olmak üzere toplamda en fazla 3 adet fotograf verebilir. Katılıcılar teslim edecekleri 3 adet fotoğrafın numaralarını tespit edip hafıza kartlarını yarışma sekreteryasına teslim edecekler. Yarışma Sekreterliği yarışmacının seçtiği 3 adet fotoğrafı İFSAK Bilgisayarına kaydedecekler. Katılımcılar 3 adet fotoğrafını CD, USP vb. gibi ortamlarda değil hafıza kartlarıyla teslim etmeleri gerekmektedir.

 

İFSAK tarafından teslim alınan fotoğraflar İFSAK bilgisayarına kaydedilecek 
ve jüri üyeleri seçimlerini bilgisayar üzerinden yapacaklardır.  Her konudan bir fotoğraf sunamayan yarışmacı da değerlendirmeye alınacak, başarılı bulunursa işaretlenecek; ancak bu yarışmacı ilk beş içinde yer alamayacaktır.

Tüm fotografların Seçici Kurul tarafından değerlendirmesi ile 17. FOTOMARATON’un ilk beş derecesi belirlenecek ve sergi açılışı esnasında dereceye giren yarışmacılara İFSAK madalyaları dağıtılacaktır. Bu sergide 17. FOTOMARATON’a katılan yarışmacılardan, seçici kurul tarafından seçilen ve sergi salonunun kapasitesiyle orantılı sayıdaki yarışmanın fotoğrafları yer alacak ve daha sonra bu fotoğraflar İFSAK arşivine alınacaktır.

SEÇİCİ KURUL: Merih Akoğlu-Tanju Akleman                                   

FOTOMARATON’a katılan tüm yarışmacılar yukarıda yazılı koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Katılım sayısı 200 fotoğrafçı ile sınırlandırılmıştır.
Katılım ücreti: 10 TL  

 

17. FOTOMARATON TAKVİMİ

KAYIT:    23 KASIM 2012 Saat: 18.00 – 21.00
              24 KASIM 2012 Saat: 11.00  -18.00 

ÇEKİM KONULARININ VERİLMESİ: KAYIT ESNASINDA

ÇEKİM: 24 - 25 KASIM 2012 Tarihleri arasında

FOTOGRAFLARIN TESLİMİ: En geç 26 KASIM 2012 Pazartesi günü Saat: 20.00, “JPG” Formatında, en az 10x15 baskı alınabilecek şekilde İFSAK Sekretaryasına teslim edilecektir.

SEÇİCİ KURUL TOPLANTI GÜNÜ: 28 KASIM 2012

SONUÇ DUYURUSU VE SERGİ AÇILIŞI: 30 KASIM 2012  Cum günü Saat:19.00