Sergiler
“İş’te Kadın” Fotoğraf Sergisi 10.03.2018 - 22.03.2018
İFSAK Proje Gruplarımızdan Kadın Birimi’nin hazırladığı “İş’te Kadın” sergisi 10 Mart Cumartesi 17:00'da İFSAK’ta açılıyor.

Günlük hayatımızın her alanında eli olan kadın, yaşamımızda üreten varlığı ile cinsiyetler arasında gözetilen büyük farklılıklara rağmen üretmeye ve emeğiyle iş kollarında varlığını sürdürmeye devam ediyor.


Eğitim seviyesinin yüksek olduğu profesyonel iş kollarında çalışan kadın oranı gittikçe artarken, “kadın işi-erkek işi” diye tanımlanan cinsiyetin ön plana çıktığı iş kollarında kadın çalışanların parmakla gösterilecek oranda azlığı dikkat çekici bir problem olarak varlığını sürdürüyor.

Kadın Birimiz tam bu noktadan kolları sıvayıp, çalışmaya başladı ve “İş’te Kadın” Sergisi ile “erkek işi” olarak tanımlanan işlerde cinsiyetlerini kaybetmeyip, erkekleşmeden çalışan kadınlarımızı fotoğrafladı.

Sergide kadın elinin hamuruyla erkek işine karışınca; bazen minibüs söförü, bazen erkek berberi, bazen kasap, bazen seyis, bazen futbolcu, bazen saka(sucu),bazen araba kaportacısı, bazen uzun yol otobüs şöförü bazen lostracı, bazen de marangoz olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm sanatseverlerimizi Yeditepe Üniversitesi Hastanesi katkılarıyla gerçekleşen “İş’te Kadın” sergimize” Erkek İşi yoktur;emek vardır,özveri vardır,yetenek vardır...” diyerek algılarımızı güncelleştirmeye davet ediyoruz.

Katılımcılar: Ayten Ünal, Bahar Adıgüzel, Banu Tutu, Burcu Dilek, Derya Aydınkaptan, Emine Hülya Onuş, Esin Koç, Esra Korur, Gül Sevil Erişi, Gülizar Aktaş, Hülya Üçpınar, Kumral Kepkep, Özden Öztürk, Sema Kahraman Vurucu, Sibel Öztürk, Zahide Ağırel
10 Mart Cumartesi, 17:00